• فاز 3 اندیشه، بلوار آزادی، بازار بزرگ اندیشه، طبقه همکف کد پستی 3353661944
  • info@sqvae.com
پیشینه-شرکت
پیشینه

پیشینه

صندوق قرض الحسنه ولیعصر (عج) اندیشه (به شماره ثبت 76)، در سال 1380 به موجب مجوز سازمان اقتصاد اسلامی ایران و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با همت والای جمعی از خیران شهرستان شهریار تأسیس شد. 
این صندوق، با هدف احیاء و ترویج سنت الهی قرض الحسنه بر پایه آیه شریفه مَنْ ذَا الَّذِی یُقْرِضُ اللَّهَ قَرْضًا حَسَنًا فَیُضَاعِفَهُ لَهُ وَلَهُ أَجْرٌ کَرِیمٌ و همچنین مبارزه با ربا، علاوه بر اعطای تسهیلات خرد بدون بهره، با کارمزدی معادل 4 درصد، به حمایت از اقشار نیازمند این شهرستان پرداخته است، که افتخاری بزرگ برای این موسسه مالی می‌باشد.

 

موضوع تسهیلات اعطایی عموماً رفع نیاز مالی اقشار آسیب‌پذیر در امور تعمیر و تجهیز مسکن، درمان، ازدواج، جهیزیه، تحصیل و ... بوده است. 
توجه به دیگر نیازهای مشتریان، همواره مورد اهتمام و توجه هیئت مدیره بوده که از جمله آن‌ها میتوان به وصول چک بانکها و انتقال وجه از حسابهای صندوق به حساب مشتری در بانکهای سراسر کشور اشاره نمود. لذا تدابیری اندیشیده شد که وصول چک‌ها، به صورت متمرکز و از طریق خدمات الکترونیک و اینترنتی در صندوق انجام شود، تا صندوق بتواند خدمات بهتری را بدون نیاز به مراجعه حضوری مشتریان، به اعضاء و خیرین امر قرض‌الحسنه ارائه نماید.
با توجه به این مهم که بر اساس ماده 18 قانون تأسیس، منابع مالی صندوق قرض‌الحسنه از طریق آورده موسسان، کمکهای مختلف افراد حقیقی و حقوقی، خیرات و موقوفات، وجوه اداره شده و سود حاصل از نرخ کارمزد قابل تأمین است، امید آن است که با توجه به دستورات ائمه معصومین علیهم‌السلام و اهمیت موسسات قرض‌الحسنه، همگان شاهد همیاری و همدلی عزیزان شهرستان و خیرین در جهت رشد و توفیق صندوق قرض‌الحسنه ولی عصر(عج) اندیشه در تمامی عرصه‌ها باشند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

0 نظر

  • اولین نفری باشید که نظر میدهید!

نظر خود را ارسال فرمایید!

ایمیل شما در سایت منتشر نمیشود و صرفا جهت ارسال نظر شما می باشد.