• فاز 3 اندیشه، بلوار آزادی، بازار بزرگ اندیشه، طبقه همکف کد پستی 3353661944
  • info@sqvae.com
صندوق قرض الحسنه ولیعصر (عج) اندیشه

22 سال تجربه

درباره ما

صندوق قرض الحسنه ولیعصر (عج) اندیشه (به شماره ثبت 76)، در سال 1380 به موجب مجوز سازمان اقتصاد اسلامی ایران و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با همت والای جمعی از خیران شهرستان شهریار تأسیس شد.
این صندوق، با هدف احیاء و ترویج سنت الهی قرض الحسنه بر پایه آیه شریفه مَنْ ذَا الَّذِی یُقْرِضُ اللَّهَ قَرْضًا حَسَنًا فَیُضَاعِفَهُ لَهُ وَلَهُ أَجْرٌ کَرِیمٌ و همچنین مبارزه با ربا، علاوه بر اعطای تسهیلات خرد بدون بهره، با کارمزدی معادل 4 درصد، به حمایت از اقشار نیازمند این شهرستان پرداخته است، که افتخاری بزرگ برای این موسسه مالی می‌باشد.

  • حمایت از اقشار نیازمند
  • تسهیلات با کارمزد 4 درصد
  • دارای مجوز
  • تنوع در انواع وام
about-shape

موضوع تسهیلات اعطایی این نهاد غیردولتی، رفع نیاز مالی اقشار آسیب‌پذیر در امور تعمیر و تجهیز مسکن، درمان، ازدواج، جهیزیه، تحصیل و ... بوده است. 
توجه به دیگر نیازهای مشتریان، همواره مورد اهتمام و توجه هیئت مدیره بوده که از جمله آن‌ها میتوان به وصول چک بانکها و انتقال وجه از حسابهای صندوق به حساب مشتری در بانکهای سراسر کشور اشاره نمود. لذا تدابیری اندیشیده شد که وصول چک‌ها، به صورت متمرکز و از طریق خدمات الکترونیک و اینترنتی در صندوق انجام شود، تا صندوق بتواند خدمات بهتری را بدون نیاز به مراجعه حضوری مشتریان، به اعضاء و خیرین امر قرض‌الحسنه ارائه نماید.
با توجه به این مهم که بر اساس ماده 18 قانون تأسیس، منابع مالی صندوق قرض‌الحسنه از طریق آورده موسسان، کمکهای مختلف افراد حقیقی و حقوقی، خیرات و موقوفات، وجوه اداره شده و سود حاصل از نرخ کارمزد قابل تأمین است، امید آن داریم که با توجه به دستورات ائمه معصومین علیهم‌السلام و اهمیت موسسات قرض‌الحسنه شاهد همیاری و همدلی همه عزیزان شهرستان و خیرین در جهت رشد و توفیق صندوق قرض‌الحسنه ولی عصر(عج) اندیشه در تمامی عرصه‌ها باشیم.